• გაერომ სსიპ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ჯანმრთელობის დაცვის სამსახურ...
გაერომ სსიპ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ჯანმრთელობის დაცვის სამსახურს დამცავი აღჭურვილობა გადასცა
2020 წლის 25 ნოემბერს, პროექტის - "საქართველოს მთავრობის მხარდაჭერა COVID-19-ის პანდემიის უარყოფითი ზეგავლენის დასაძლევად"- ფარგლებში, გაერომ სსიპ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ჯანმრთელობის დაცვის სამსახურს COVID 19 -ის მიერ გამოწვეული საჭიროებების საპასუხოდ დამცავი აღჭურვილობა გადასცა.
აღნიშნული პროექტის მიზანია საქართველოს მთავრობის, ადგილობრივი თვითმმართველობისა და მოსახლეობის მრავალმხრივი მხარდაჭერა COVID-19-ის პანდემიით გამოწვეული უარყოფითი შედეგების დასაძლევად.
პროექტის განხორციელებაში ჩართულია გაეროს რამდენიმე სააგენტო: გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP), გაეროს ბავშვთა ფონდი (UNICEF) და გაეროს მოსახლეობის ფონდი (UNFPA). პროგრამის თითოეული აქტივობა საქართველოს მთავრობის მიერ დადგენილ პრიორიტეტულ საჭიროებებს პასუხობს და ასევე, ეხმიანება გაეროს პრინციპს - „არავინ დარჩეს ყურადღების მიღმა“.
აღნიშნული დახმარება შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის აქტიური ჩართულობით განხორციელდა.

• Protective equipment was handed over to the LEPL Healthcare Service of the Minis...
Protective equipment was handed over to the LEPL Healthcare Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
On November 25, 2020 within the framework of the project "Assisting Georgia's Government and Local Communities in Mitigating COVID-19 Impact" protective equipment was handed over to the LEPL Healthcare Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia to respond to the emergency of COVID-19 crisis.
The aim of the project is to support Georgian national and municipal authorities and local communities to tackle the COVID-19 emergency.
UN Agencies: UNDP, UNICEF and UNFPA are involved in the implementation of the project. Each proposed activity responds to a specific need explicitly prioritized by the Government. Each response also aligns with the UN’s shared priorities: “to leave no one behind.